Detta är resultaten från Bästkustcupen 2015. Se de senaste resultaten från Bästkustcupen 2017 här.

Senaste resultat

Bästkustcupen 2015 börjar
Slut
25/9
26/9
27/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090513 sö 27/09 19:10 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel Final Hultsberg/Björkås IBF 7 - 6 P Pixbo Wallenstam IBF Röd      
27090211 sö 27/09 17:30 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P03 B-Slutspel Final Åsa IF 9 - 1 Kinna IBK      
27090411 sö 27/09 17:10 sö 27/09 Önnerödsskolan P02 A-Slutspel Final IK Zenith 3 - 6 Mölndals IBF      
27090208 sö 27/09 14:50 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P02 B-Slutspel Final IBF Göteborg 2 - 5 Skara IBK      
27090512 sö 27/09 18:10 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P01 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 1 1 - 3 Lindås Waves IBK      
27090412 sö 27/09 18:10 sö 27/09 Önnerödsskolan P01 B-Slutspel Final IBF Göteborg 0 - 6 FBC Lerum      
27090112 sö 27/09 18:30 sö 27/09 Wallenstamhallen P00 A-Slutspel Final Partille IBS 6 - 2 Warberg IBF 2      
27090212 sö 27/09 18:30 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P00 B-Slutspel Final Danderyds SK 3 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 1      
27090111 sö 27/09 17:30 sö 27/09 Wallenstamhallen P99 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 6 - 1 Linköping IBK Svart      
27090213 sö 27/09 19:30 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P99 B-Slutspel Final FBC Engelholm 2 - 1 Lindome IBK 2      
27090511 sö 27/09 17:10 sö 27/09 Landvetter Idrottshall F02/03 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Partille IBS 2      
27090413 sö 27/09 19:10 sö 27/09 Önnerödsskolan F02/03 B-Slutspel Final Lindås Waves IBK 4 - 0 Partille IBS 1      
27090104 sö 27/09 11:20 sö 27/09 Wallenstamhallen F01 A-Slutspel Final Täby FC 2 7 - 6 P Pixbo Wallenstam IBF      
27090204 sö 27/09 11:20 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall F01 B-Slutspel Final Linköping IBK (Lag 12) 3 - 2 FBC Lerum      
27090113 sö 27/09 19:30 sö 27/09 Wallenstamhallen F00 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 FBC Lerum      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090311 sö 27/09 17:00 sö 27/09 Djupedalskolan F04/05 Grp 1 IBK Alingsås Färdig Pixbo Walle...K F05 Svart      
27090611 sö 27/09 17:00 sö 27/09 Redfoxhallen P05 Grp 1 Pixbo Wallenstam IBK 1 Färdig IK Zenith      
27090110 sö 27/09 16:40 sö 27/09 Wallenstamhallen F00 A-Slutspel Semifinal IBK Göteborg 0 - 2 Pixbo Wallenstam IBF      
27090210 sö 27/09 16:40 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall F00 A-Slutspel Semifinal FBC Lerum 3 - 0 Fristad GOIF      
27090410 sö 27/09 16:20 sö 27/09 Önnerödsskolan P03 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Röd 3 - 2 P Floda IBK      
27090510 sö 27/09 16:20 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel Semifinal Hultsberg/Björkås IBF 5 - 3 Lindome IBK      
27090310 sö 27/09 16:15 sö 27/09 Djupedalskolan P04 Grp 1 Landvetter Wings Färdig IK Zenith 2      
27090610 sö 27/09 16:15 sö 27/09 Redfoxhallen F04/05 Grp 1 Pixbo Walle...IBK F05 Röd Färdig Pixbo Wallenstam IBK Vit      
27090109 sö 27/09 15:50 sö 27/09 Wallenstamhallen P99 B-Slutspel Semifinal Partille IBS 3 - 4 P FBC Engelholm      
27090209 sö 27/09 15:50 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P99 B-Slutspel Semifinal IBF Göteborg 0 - 1 Lindome IBK 2      
27090309 sö 27/09 15:30 sö 27/09 Djupedalskolan F04/05 Grp 1 IBF Backadalen Färdig IBF Älvstranden      
27090409 sö 27/09 15:30 sö 27/09 Önnerödsskolan F02/03 B-Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBK      
27090509 sö 27/09 15:30 sö 27/09 Landvetter Idrottshall F02/03 B-Slutspel Semifinal IBK Göteborg Vit 0 - 1 Partille IBS 1      
27090609 sö 27/09 15:15 sö 27/09 Redfoxhallen P05 Grp 1 Öckerö IBK Färdig IK Zenith      
27090108 sö 27/09 14:50 sö 27/09 Wallenstamhallen P00 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 4 - 1 Sandö IBK      
27090308 sö 27/09 14:45 sö 27/09 Djupedalskolan P05 Grp 1 Mölndals IBF Färdig Pixbo Wallenstam IBK 2      
27090408 sö 27/09 14:40 sö 27/09 Önnerödsskolan P01 B-Slutspel Semifinal IBF Göteborg 4 - 1 Marstrands IBK      
27090508 sö 27/09 14:40 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P01 B-Slutspel Semifinal FBC Lerum 4 - 1 Landvetter Wings      
27090608 sö 27/09 14:30 sö 27/09 Redfoxhallen F04/05 Grp 1 Pixbo Walle...K F05 Svart Färdig Pixbo Wallenstam IBK Vit      
27090107 sö 27/09 14:00 sö 27/09 Wallenstamhallen P00 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 1 - 2 Warberg IBF 2      
27090207 sö 27/09 14:00 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall F00 A-Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 Warberg IBF      
27090307 sö 27/09 13:50 sö 27/09 Djupedalskolan P03 B-Slutspel Semifinal Sportlife Kungälv IBK 4 - 6 P Kinna IBK      
27090407 sö 27/09 13:50 sö 27/09 Önnerödsskolan P03 A-Slutspel 1/4 Final Floda IBK 3 - 2 Landvetter Wings      
27090507 sö 27/09 13:50 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 4 - 1 FBC Lerum      
27090607 sö 27/09 13:45 sö 27/09 Redfoxhallen P05 Grp 1 Öckerö IBK Färdig Utbynäs SK      
27090106 sö 27/09 13:10 sö 27/09 Wallenstamhallen P00 B-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 1 7 - 6 P Skara IBK      
27090206 sö 27/09 13:10 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P00 B-Slutspel Semifinal Vimmerby IBK 1 - 2 Danderyds SK      
27090306 sö 27/09 13:00 sö 27/09 Djupedalskolan P03 B-Slutspel Semifinal Åsa IF 4 - 3 IK Zenith      
27090406 sö 27/09 13:00 sö 27/09 Önnerödsskolan P01 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 1 2 - 3 Lindås Waves IBK      
27090506 sö 27/09 13:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P01 A-Slutspel Semifinal Sandö IBK 1 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 1      
27090606 sö 27/09 13:00 sö 27/09 Redfoxhallen F04/05 Grp 1 IBF Backadalen Färdig IBK Alingsås      
27090105 sö 27/09 12:20 sö 27/09 Wallenstamhallen P99 A-Slutspel Semifinal Linköping IBK Vit 4 - 5 P Linköping IBK Svart      
Svenska Innebandyförbundet Pixbo Wallenstam IBK/IBF Innebandykungen Attityd Prové Floorball Games