Detta är resultaten från Bästkustcupen 2019. Se de senaste resultaten från Bästkustcupen 2021 här.

Senaste resultat

Bästkustcupen 2019 börjar
Slut
27/9
28/9
29/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29090709 sö 29/09 16:40 sö 29/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Final Linköpings ...Södra Svart 7 - 6 (3 - 5 / 4 - 1) Kärra IBK    
29090708 sö 29/09 15:40 sö 29/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Final Onsala IBK Vit 0 - 0 (0 - 0) W Onsala IBK Rosa      
29090809 sö 29/09 15:40 sö 29/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Final IK Zenith 2 - 0 (2 - 0) Lindås Rasta IBK    
29090410 sö 29/09 16:40 sö 29/09 Önnerödsskolan P06 B-Slutspel Final Kärra IBK 5 - 4 (5 - 4) Onsala IBK Vit    
29090811 sö 29/09 17:40 sö 29/09 Pinntorps Idrottshall P05 A-Slutspel Final Tunet IBK 6 - 4 (6 - 4) Landvetter Wings    
29090409 sö 29/09 15:40 sö 29/09 Önnerödsskolan P05 B-Slutspel Final Mölndals IBF 5 - 4 (5 - 4) IBK Göteborg    
29090111 sö 29/09 17:20 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A P04 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 8 - 1 (8 - 1) Tunet IBK    
29090411 sö 29/09 17:40 sö 29/09 Önnerödsskolan P04 B-Slutspel Final Lindome IBK 2 - 0 (2 - 0) Träslövsläge IF    
29090807 sö 29/09 13:50 sö 29/09 Pinntorps Idrottshall F07 A-Slutspel Final Frederikshavn Blackhawks 6 - 2 (6 - 2) Lindome IBK    
29090407 sö 29/09 13:50 sö 29/09 Önnerödsskolan F07 B-Slutspel Final Kärra IBK Svart 4 - 1 (4 - 1) Tunet IBK    
29090112 sö 29/09 18:20 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A F06 A-Slutspel Final IBK Kungälv 1 - 5 (1 - 5) Pixbo Wallenstam IBF    
29090210 sö 29/09 16:20 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall B F06 B-Slutspel Final Eken IBK 3 - 1 (2 - 1 / 1 - 0) Lindås Rasta IBK    
29090810 sö 29/09 16:40 sö 29/09 Pinntorps Idrottshall F05 A-Slutspel Final Karlstad IBF 1 - 2 (1 - 2) Pixbo Wallenstam IBF    
29090110 sö 29/09 16:20 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A F04 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 (2 - 1) Partille IBS    
29090211 sö 29/09 17:20 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall B F04 B-Slutspel Final Østensjø F04 2 - 0 (1 - 0 / 1 - 0) IBF Backadalen    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29090313 sö 29/09 18:30 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Landvetter Wings Vit Färdig IBK Kungälv      
29090312 sö 29/09 17:30 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Lindås Waves Blå Färdig Lindome IBK      
29090512 sö 29/09 17:00 sö 29/09 Landvetter Idrottshall P09 Grp A Partille IBS Svart Färdig Landvetter IBK Vit      
29090311 sö 29/09 16:45 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A IBK Kungälv Färdig Partille Svart      
29090511 sö 29/09 16:15 sö 29/09 Landvetter Idrottshall P09 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Färdig Lindås Rasta IBK 1      
29090310 sö 29/09 15:45 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Färdig Lindome IBK      
29090109 sö 29/09 15:30 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A F06 A-Slutspel Semifinal IBK Kungälv 5 - 0 (5 - 0) Partille IBS    
29090209 sö 29/09 15:30 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall B F06 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 (1 - 1 / 4 - 3) Lindome IBK    
29090510 sö 29/09 15:30 sö 29/09 Landvetter Idrottshall P09 Grp A Landvetter IBK Blå Färdig Lindås Rasta IBK 2      
29090309 sö 29/09 15:00 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Landvetter Wings Vit Färdig Partille Svart      
29090408 sö 29/09 14:50 sö 29/09 Önnerödsskolan P04 B-Slutspel Semifinal Lindome IBK 5 - 0 (5 - 0) IBF Backadalen 1    
29090808 sö 29/09 14:50 sö 29/09 Pinntorps Idrottshall P04 B-Slutspel Semifinal Träslövsläge IF 6 - 4 (1 - 2 / 5 - 2) Pixbo Wallenstam IBF Vit    
29090509 sö 29/09 14:45 sö 29/09 Landvetter Idrottshall P08 Grp A Lindås Waves Blå Färdig Partille Vit      
29090108 sö 29/09 14:40 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A P05 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 0 - 3 (0 - 3) Landvetter Wings    
29090208 sö 29/09 14:40 sö 29/09 Hindås Idrottshall P05 A-Slutspel Semifinal Tunet IBK 2 - 1 (0 - 0 / 2 - 1) Warberg IBF    
29090406 sö 29/09 14:40 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall B F04 B-Slutspel Semifinal Öckerö IBK 0 - 2 (0 - 0 / 0 - 2) IBF Backadalen    
29090308 sö 29/09 14:00 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Färdig IBK Kungälv      
29090508 sö 29/09 14:00 sö 29/09 Landvetter Idrottshall F08 Grp A Kärra IBK F09 Färdig Lindome IBK F08/09      
29090107 sö 29/09 13:50 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A P04 A-Slutspel Semifinal Tunet IBK 2 - 1 (1 - 0 / 1 - 1) IBK Göteborg    
29090207 sö 29/09 13:50 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall B P04 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Röd 4 - 1 (1 - 0 / 3 - 1) Partille IBS    
29090707 sö 29/09 13:50 sö 29/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Semifinal Linköpings ...Södra Svart 10 - 5 (4 - 1 / 6 - 4) Linköpings ...m Södra Vit    
29090307 sö 29/09 13:15 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Partille Svart Färdig Lindome IBK      
29090507 sö 29/09 13:15 sö 29/09 Landvetter Idrottshall F08 Grp A FBC Lerum Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
29090102 sö 29/09 13:00 sö 29/09 Önnerödsskolan F05 A-Slutspel Semifinal Karlstad IBF 4 - 3 (4 - 3) Linköping IBK    
29090106 sö 29/09 13:00 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall A F04 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 (4 - 1) FBC Lerum    
29090206 sö 29/09 13:00 sö 29/09 Mölnlycke Idrottshall B F04 B-Slutspel Semifinal Fristad GoIF 1 - 2 (0 - 2 / 1 - 0) Østensjø F04    
29090706 sö 29/09 13:00 sö 29/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Semifinal Stenungsunds IBK 3 - 6 (1 - 3 / 2 - 3) Kärra IBK    
29090806 sö 29/09 13:00 sö 29/09 Pinntorps Idrottshall F04 A-Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK F04 0 - 2 (0 - 2) Partille IBS    
29090306 sö 29/09 12:30 sö 29/09 Djupedalskolan P08 Grp A Partille Vit Färdig Landvetter Wings Vit      
29090506 sö 29/09 12:30 sö 29/09 Landvetter Idrottshall P09 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Färdig Partille IBS Vit      
Svenska Innebandyförbundet Pixbo Wallenstam IBK/IBF Innebandykungen Attityd Prové Unihoc Floorball